The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Isotek Solus EVO3

Az entry-level Sirius és a kiváló minőségű Aquarius közé pozícionált Solus EVO 3 jelenleg a táp-specialista gyártó legkedvezőbb áru készülék formátumú szűrője, ami GII-es elődjéhez képest jóval komplexebb hatásmechanizmussal rendelkezve biztosítja az audio/video berendezések „tiszta” tápáramát és a zenehallgatás zavartalanságát. A teljesen sallang és kezelőszerv-mentes alumínium készülékházban, ami már önmagában is komoly védelmet biztosít a benne lakó elektronikáknak, az Isotek szinte mindegyik innovatív szűrő-egysége megtalálható, hogy a végeredmény valóban tiszta, zavarmentes és torzítatlan táp-áram legyen.

A belső kábelezés PTFE szigeteléssel ellátott ezüstözött oxigénmentes réz, így az energia valóban minőségi „útvonalon” száguldozhat a be táptól kezdve egészen a kimeneti aljzatokig. A készülék hátlapján sorba rendezve találjuk a hat tápkimenetet, melyek az Unique Individual Differential Gate szűrőnek köszönhetően teljesen függetlenek egymástól, így gátolva meg a keresztszennyezés kialakulását.
Másik fontos kulcselemként a KERP (Kirchoff’s Equal Resistance Path) technológia Kirchoff áramtörvényeit alkalmazva működik, annak érdekében, hogy az elosztóba beérkező tápfeszültség szétosztása optimális legyen. A referencia szintű megoldás korábban sajnos csak a legdrágább készülékek privilégiuma volt, az EVO 3 sorozatban azonban az ideális topológia és a megfelelő anyaghasználat révén az eddigieknél jóval magasabb szinten sikerült megvalósítani a Kirchoff-féle kiegyenlített ellenállás utat, aminek köszönhetően a készülék összes aljzata teljesen azonos minőségű tápáramot kap, így immár nincsenek kiemelt és „másodrangú”, illetve ilyen vagy olyan készülékfajtákhoz ideális aljzatok.
Az új EVO 3 verzió a kifinomult delta-szűrő ténykedése révén GII-es elődjénél jóval hatékonyabb védelmet nyújt a váltakozó és állandó zajok ellen egyaránt, hatása többek között ettől válik komplexebbé, az általa biztosított tápáram pedig még zajtalanabb, mint korábban volt. (Előbbieket legfőképpen a hálózatban ki-bekapcsolt elektromos eszközök, pl. háztartási gépek generálják, utóbbiért pedig a sugárzó források, pl. rádióadók felelősek.)
A javított szűrőkapacitásnak hála az új Solus a túláram és a „tüskék” ellen is hatásosabb védelmet nyújt, a hozzá csatlakoztatott készülékeket egészen pontosan 22.500 A áramerősségig nem engedi károsodni vagy „elfüstölni”. A stabil belső felépítésű, kiváló minőségű alkatelemekből álló egység maximálisan 10 Amper áram szállítására alkalmas, így összesen 2300 VA teljesítményt biztosít, ami még nagyteljesítményű végerősítőket tartalmazó rendszerek gondtalan ellátására is tökéletesen alkalmassá teszi.  
 
Hangminőség
Bekötve a Solust a rendszerbe olyan érzetem támad, mintha hirtelenjében megnőtt volna a klub, mivel a dimenziók szélességben és hosszúságban egyaránt kitágulnak, és ezzel együtt a közönség is érezhetően nagyobbnak tűnik. A beszédfoszlányok jobban érthetők, az eddig csak „maszatnak” tűnő zajok beazonosíthatóvá válnak, a háttérkörnyezet egyértelműen kidolgozottabb. A muzsika szintén pörgős és erőteljes dobokkal indul, a zene azonban mégis valahogyan érettebbnek és megfontoltabbnak tűnik. A dobseprő jóval selymesebb, a részletezettsége drámai mértékben javul, mintha minden szálat külön-külön lehetne hallani az ütőből. Az információmennyiség bővülése általánosságban minden tartományra igaz, de valahogyan a prezensz táján a leghangsúlyosabb, mintha a zajok szűrő nélkül itt okoznák a legtöbb kárt. Rengeteg mellékzönge tűnik fel, az előbb még egynek hallott hangok bomlanak összetevőkre, hogy egységüket megőrizve minden részletet elém tárjanak. A klarinét végig szóló szerepben tündököl, és rengeteg levegővel zenél, főleg mélyebb hangfekvésben sokkal élethűbb, mint a szűrő nélkül volt. A vibrafon megszólalása bensőségesebbé válik, a hangszer hosszabb lecsengésekkel és teltebb leütésekkel szól, behunyt szemmel sokkal könnyebb a szobába képzelni, mint a Solus közreműködése nélkül.    
Szűrővel kiegészítve a nagyzenekar egyértelműen levegősebben és valóságosabb színezettel kezd, a fuvolák ezüstösebben szárnyalnak, a zenészek között pedig nagyobb hely van és a színpad is nagyobb. Anne Sophie Van Oter hangjában több a szenvedély és az érzelem, a halk és hangos, illetve a lágy és erős részletek közti kontraszt érezhetően nagyobb és a váltások is hatásosabbak. A részletezettség a jazzhez hasonlóan szintén javul, a zene összetettebb és az egységes zenekarban az önálló individumok jobban érvényesülnek. Számtalan „hifis” paraméterben érezni komoly javulást, a leglényegesebb változás azonban a zeneiség növekedése, ami az élvezhetőséget és a hosszú távú hallgathatóságot egyaránt befolyásolja, és igazándiból a zenehallgatás legfőbb fokmérőjének számít.
Shirley Horn felvételénél érdekességképpen megfordítom a hallgatási sorrendet, kiderítve, hogy mi veszik el a zenéből, ha szűrő nélkül szólal meg.
Ami egyből feltűnik, az a fénytelenség és a fakóság. A zenén így még jobban átsüt a mélabú, és a remény leghalványabb esélye is eltűnik belőle. A mélyek kissé talán erőteljesebbnek és teltebbnek tűnnek, de egyben összemosódottabbak is, a kontúrjaik kevésbé érződnek, és nem is olyan pontosak. A színpad szélessége és mélysége mellett a magassága is lecsökken, olyan, mintha az énekesnő leeresztett volna, mint egy felfújt figura, amiből félig kieresztették a levegőt. A felvétel nagyon gazdag ritmusszekciója remek terep a részletező képesség feltérképezéséhez, és a csalódás nem is marad el, mivel menetrendszerűen sikkadnak el a részletek és tűnnek el az apró finomságok. A hangzás összességében kissé összeesettnek tűnik, mintha beszűkült volna és a levegő jó részét is kiszivattyúzták volna belőle.

Ajánlás
A sikeres elődökhöz és márkatársakhoz csatlakozva a Solus EVO 3 olyan kiváló készülékként mutatkozott be, amely alapvető változásokat eredményez és ezzel műfajtól függetlenül nagyon komoly mértékben javítja a zenék élvezeti szintjét. A megszokott hifis paraméterek mellett a zeneiség és a realitásérzet fokozásában is jeleskedik, aminek köszönhetően a hangzás audiofil szempontból is sokkal komolyabbá és érettebbé válik így a hozzá csatlakoztatott készülékek bizonyos szempontból akár még túlléphetik a saját árnyékukat is.

Isotek Solus EVO 3  
Méretek: 444×105×305 mm
Tömeg: 7,5 kg
Ár: 199.000,- Ft
Forgalmazó: Inter Audio Kft.
Tel: 1/468-2175