Ahogy azt a Harman csoport termékfejlesztőitől megszoktuk, még a legjobb modelljeiket is évente frissítik, általában számmal jelölve az aktuális változat időrendiségét. Az Onyx Studio éppen egy éve került az üzletekbe, ahonnét elég gyorsan elkapkodták a karácsonyi ajándékra „vadászó” vásárlók, most, egy év elteltével itt az utód, az Onyx Studio 2
Az amúgy zseniális, hálózati funkciókkal felruházott Onyx „egyszerűsítéséből” született modell, méreteit, hangszórókészletét, s persze erőteljes megszólalását megtartották, de árát a könnyen megfizethető hatvanezres határ alá szorították, így szinte nem maradt ellenfele a piacon. A 2-es számú verzió megjelenésében alig változott, csupán a krómról bronz színűre változott „retro” lábak és a szintén bronz hatású passzív membrán tűnik fel első pillantásra. Elöl a Harman Kardon felirat és egy kicsi mikrofon szimbólum kapott ugyanilyen színezetet, és ha jól emlékszem, a hangszórókat védő rács szövete a mostaninál finomabb struktúrájú volt.

A mikrofon szimbólum jelöli az egyetlen lényeges változást, a kihangosító funkció beépítését. A Harman Kardon készülékeiben valóban jól használható ez a szolgáltatás, nem visszhangos, és a mikrofon érzékenysége is jó, az Onyx 2 ára pedig mindössze 5000 forinttal emelkedett.
Hangszórókészlete a védőrács leemelése után szemügyre vehető. Alul két 3 inch-es mély/közép sugárzó, felette 0,75 inches lágy szövet dómok sorakoznak, majd középen felül egy, a hátsóval azonos méretű, de értelemszerűen (mivel nem látszik) szerényebb kinézetű passzív membrán látható. Összesen 60W-nyi zenei teljesítmény mozgatja a hangszórókat, így aztán nem kell meglepődni a dinamikus, mélyenergiával teli megszólaláson. Akkukapacitása hosszú órákig képes biztosítani a készülék energiaellátását, még nagy hangerő mellett is. Bluetooth 3.0 –ás csatolója A2DP v1.3 és AVRCP v1.5 támogatással fogadja a kompatibilis források jelét, a „Social Mode” pedig egyszerre két eszköz csatlakoztatását teszi lehetővé, a hatótávolság extrém, a 10 métert még falakon át is tudja. A 3,5-ős „aux” bemenet továbbra is alap.

A kivitele kifogástalan. Bár minden műanyag, a felületek kidolgozása, összeillesztése minden igényt kielégítő, tapintása kellemes. A kezelőgombok gumi felület alatt rejtőznek, működési állapotukat ledes világítással jelzik. Az Onyx Studio 2 – mint elődje is - csak fekete színben kapható.
Bár elvileg a hangszórókészlet és az erősítő fokozatok ugyanazok, mintha hangzása egy fokkal finomabb lenne. Továbbra is erőteljes a basszus, de dominanciája csak minimális, inkább nagy volumenűnek nevezhető a hang, érzetre olyan, mintha termetes monitorsugárzókat hallgatnánk éppen. Magastartománya a szoft dómoknak köszönhetően kellemesen lágy, ugyanakkor kiterjedt is, nem kell lemondanunk a legmagasabb hangokról sem. A több irányban „szétterített” hangok hatása kellemes térérzet alakul ki, ami ugyan valós színpadképet nem hoz létre, mégis betölti a szobát. A hangerőt jól tolerálja, úgy 75%os hangerőig bírják a hangszórók és a kasztni is, felette – zene függvényében – már jelentkezhetnek nem odaillő rezgések is. Hangerőben a háromnegyedes szint amúgy már kisebb bulikhoz, kerti partyhoz is elegendő lesz, józanul aligha lépném túl ezt a szintet.

Az Onyx 2 ugyanaz a krakter maradt, mint a széria első képviselője. Minimális felár ellenében kihangosító funkcióval ruházták fel, Bluetooth vevőjét pedig a „Social” móddal egészítették ki. Külleme a bronz színű részletekkel még retrósabb lett, hangja pedig érzésre kicsit finomodott. Ára szerencsére alig emelkedett, 65 ezerért 2015 végén is megérdemli a „Best Buy” plecsnit.
Ára: 64.990,-
Forgalmazó: Invitone Kft.
http://www.extremeaudio.hu